Veteriner Tamamlayıcı Tıp, günümüz modern veteriner tıbbıyla birlikte, onun etkisini azaltmadan, hasta kedi köpeklerimizin durumunu iyileştirmek üzere kullanılır. Bu amaç ile uyguladığımız tedavi yöntemleri, halihazırda kullanılan esas tedavinin etkisini desteklerken, hastalarımızın çok daha çabuk, komplikasyonsuz iyileşmesine veya hastalıklarla savaşmalarına yardımcı olmaktadır.

Ozon Tedavisi

Ozon hastanemizde öncelikle köpeklerde bakteri, mantar ve virüsler sebep olduğu hastalıkların tedavisinde tamamlayıcı olarak kullanılır. Bakteri ve mantar öldürücü, virüs çoğalmasını önleyici özelliğinin yanı sıra enfekte olmuş yaraların dezenfeksiyonunda, dolaşımla ilgili bozuklukların tedavisinde ve vücudun yeniden canlandırılmasında ozon kullanılmaktadır. Son olarak bağışıklık sistemini güçlendirmek ve vücut direncini arttırmak için ozon terapiden faydalanılmaktadır.


Hirudoterapi

Hastanemizde sülükler, tükrük bezi salgıları bulunan 100’ün üstünde farklı bioaktif madde sayesinde vazodilatatör, bakteriyostatik, analjezik, antienflamatuar ve antikoagulan, ödem çözücü, mikrosirkülasyon bozukluklarını önleme, organ ve dokuların hasarlı vasküler permeabilitesini, hipoksiyi düzeltme, kan basıncını düşürme, immüniteyi arttırma, ağrıyı giderici ve organizmanın biyoenerjetik durumunu arttırma amacı ile kullanılmaktadır.


Akupunktur

Geleneksel tedavi yöntemlerinden akupunktur son yıllarda veteriner hekimliğinde de yerini almaya başladı. Kronik ağrılar, nörolojik bozukluklar, sakinleştirici etkisi, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi ve dokuların kendini yenileme özelliğinin artırılması gibi bir çok hastalığın tedavisinde kullanılabilir. Hastanemizde modern tıbbın bütün imkanlarından faydalanarak lazer akupunktur cihazları ile sinir uzamlarına uyarı verilerek geleneksel olan bu tedavi yöntemi modern hayata adapte edilmiştir.